CarPlay & Android Auto til Audi – MMI 2G High (Mr12volt P3000-AU26)
Gi din Audi et moderne infotainmentsystem – uten å endre det originale uttrykket.
Mr12volt P3000 gir deg trådløs Apple CarPlay og Android Auto direkte på bilens originale skjerm. Systemet styres via Audi MMI-kontroller og rattknapper, og integreres sømløst i bilens eksisterende oppsett slik at det oppleves som en naturlig del av bilen – ikke en ettermontert løsning. I daglig bruk betyr dette at du får enkel tilgang til navigasjon, musikk og kommunikasjon via telefonen din, presentert på original skjerm og styrt med bilens egne kontroller.
Der mange løsninger baserer seg på AUX eller eksterne skjermer, kobler denne seg direkte på bilens optiske MOST-nettverk. Det gir digital lydoverføring uten kvalitetstap, og sørger for stabil drift og en brukeropplevelse som matcher originalsystemet – både visuelt og teknisk.
Dette er løsningen for deg som ønsker moderne funksjoner i en Audi med MMI 2G High system, uten å bygge om dashbordet eller gå på kompromiss med bilens originale uttrykk. Du beholder det som fungerer, og oppgraderer det som mangler – slik at bilen oppleves mer oppdatert og brukervennlig i hverdagen.
Oversikt:
- Trådløs Apple CarPlay og Android Auto
- Full integrasjon med Audi MMI og rattkontroller
- Digital lyd via MOST (ingen kvalitetstap)
- Bevarer original skjerm og bilens uttrykk
- Stabil og responsiv brukeropplevelse
Sømløs integrasjon i originalsystemet
P3000 er utviklet for å fungere sammen med bilens eksisterende system, ikke erstatte det. Systemet aktiveres via mediamenyen og lar deg enkelt veksle mellom original funksjonalitet og CarPlay / Android Auto. All betjening skjer via Audi MMI-kontroller og rattknapper, slik du er vant til fra før. Ingen ekstra skjermer. Ingen synlige modifikasjoner.
Lydkvalitet via MOST
En av de største fordelene med Mr12volt er hvordan lyden håndteres. I stedet for å bruke AUX, sendes lyden digitalt via bilens optiske MOST-nettverk direkte til original forsterker.
- Renere lydsignal
- Ingen støy eller komprimering
- Full utnyttelse av bilens originale lydsystem
Dette gir en vesentlig bedre lytteopplevelse enn tradisjonelle løsninger.
Kamera og utvidelser
Systemet kan bygges ut med flere kamerafunksjoner som gir bedre oversikt og økt sikkerhet i daglig bruk.
- Ryggekamera for enklere parkering
- Frontkamera for bedre oversikt ved utkjøring
- Sidekamera for økt kontroll i trange områder
- Støtte for AHD 1080p kamera
Løsningen integreres i bilens eksisterende skjerm og aktiveres automatisk ved behov, slik at det oppleves som en naturlig del av bilens funksjonalitet.
Teknisk kompatibilitet
Passer til Audi med:
- MMI 2G High infotainmentsystem
- MOST (optisk) lydsystem
- Originalt lydsystem (Base, BOSE eller Bang & Olufsen)
Kompatibel med:
- Audi A6 (4F) 2004–2009
- Audi A8 (D3 / 4E) 2002–2009
- Audi Q7 (4L) 2005–2009
Viktig informasjon
- Krever MOST (optisk) lydsystem
- Kun kompatibel med MMI 2G High – ikke MMI 2G Basic/Low (rød/sort display)
- Løsningen benytter bilens CD-veksler funksjon
- Har bilen CD-veksler, må denne kobles fra under installasjon
- Ingen koding nødvendig
- Profesjonell installasjon anbefales